"Maxsus fanlar kafedrasi"

 

 

 

Vaxobov Farrux Valiyevich
Kafedra mudiri, yuridik fanlar nomzodi

Telefon: (371) 230-16-48

Qabul kunlari: dushanba-juma (14:00 dan 16:30 gacha)

 E-mail: Farrux.Vaxobov@soliq.uz

Abdibayeva Tamara
kafedra dotsenti, iqtisod fanlari nomzodi

Telefon:(0 371) 230-16-27

E-mail:Tamara.Abdibaeva@markaz.tax.uz

            Tamara.Abdibaeva@soliq.uz

Qutbitdinova Mohigul Inoyatovna
Kafedra dotsenti, iqtisod fanlari nomzodi

Telefon: (0 371) 230-16-28

E-mail:Moxigul.Kutbitdinova@soliq.uz

Yaxshiyev Anvar Jo‘raqulovich
Katta o ‘qituvchi, tarix fanlari nomzodi, dotsent

Telefon:(0 371)230-16-32

E-mail:Anvar.Yaxshiev@soliq.uz

Djurayeva Komila Gafurovna
Katta o‘qituvchi, iqtisod fanlari nomzodi, dotsent

Telefon:(0 371)230-16-31

E-mail: Komila.Djuraeva@soliq.uz

Raxmonov Sherzod Sherkulovich
Katta o‘qituvchi

Telefon:(0 371) 230-16-27

E-mail:Sherzod.Raxmonov@markaz.tax.uz

               

Nazarov Abdukarim Kusharovich
Katta o‘qituvchi

Telefon:(0 371) 230-16-27

E-mail:abdukarim.nazarov.77@mail.ru

Ruziyev G‘anisher Usarovich
O‘qituvchi

Telefon:(0 371) 230-16-28

E-mail:Ganisher.Ruziev@soliq.uz

Narbayeva Malohat Xudoyberdiyevna
O'qituvchi

Telefon: (371) 230-16-34

E-mail:

 Kafedraning asosiy vazifalari:

Davlat soliq xizmati organlari xodimlari malakasini oshirish orqali ularni yuqori malakali, fidoiy, halol, chuqur nazariy va amaliy bilimga ega bo‘lgan kadrlar etib tayyorlash;

  • Tasdiqlangan davlat ta’lim standartlari va o‘quv dasturlariga muvofiq tinglovchilarga zamonaviy pedagogik texnologiyalar asosida umumkasbiy tayyorgarlik fanlarini o‘qitish, bu borada o‘quv-uslubiy majmualarni yaratish va ularni soliq qonunchiligi talablariga doimiy moslashtirib borish;
  • umumkasbiy tayyorgarlik fanlari tizimini takomillashtirish bo‘yicha ilmiy tadqiqotlar o‘tkazish, umumkasbiy tayyorgarlik fanlariga oid darslik, o‘quv qo‘llanma va adabiyotlarni yaratish;
  • soliq organlarining innovatsion rivojlanishini ta’minlay oladigan davlat soliq xizmati organlari kadrlar salohiyatini oshirish va takomillashtirish;
  • soliq ma’muriyatchiligi va soliq siyosatini takomillashtirish yuzasidan takliflar ishlab chiqish;
  • ilg‘or xorijiy oily ta’lim va ilmiy muassasalar bilan xodimlar malakasini oshirish borasida tajriba almashish yo‘li bilan xalqaro hamkorlikni rivojlantirish, hamkorlikda ta’lim dasturlarini amalga oshirish, professor-o‘qituvchilarning malakasini oshirishni va stajirovka o‘tashini ta’minlash;
  • masofaviy ta’lim va treninglar o‘tkazishning zamonaviy usullarini ta’lim jarayoniga tatbiq etish;
  • sud va huquqni muhofaza qilish organlari, O‘zbekiston Respublikasi Moliya vazirligi va Iqtisodiyot vazirligi hamda boshqa davlat boshqaruv organlari, shuningdek, notijorat tashkilotlar ekspertlari, biznes tuzilmalari vakillarini va xalqaro ekspertlarni jalb etgan holda o‘quv mashg‘ulotlari, seminar-trening hamda davra suhbatlari tashkil etish. 
Manzil:
Toshkent shahar, Kichik halqa yo'li 3- uy

telefon: 71-230-90-07, faks: 71-230-16-50
Вернуться на верх